Wydruki samoprzylepne

Naklejki

Oferujemy druk naklejek w bardzo szerokim zakresie formatów i na różnorodnych materiałach. Specjalizujemy się w druku naklejek reklamowych.

Poniżej najczęściej stosowane materiały do druku naklejek.

Folia samoprzylepna:

Biała monomeryczna folia samoprzylepna. Gramatura 100 g/m2 Zakres stosowania: do druku naklejek.

Folia wylewana:

Biała samoprzylepna folia. Gramatura 50 g/m2 Zakres stosowania: do aplikacji samochodowych.

Folia frontprint:

Powlekana folia polipropylenowa. Gramatura 164 g/m2. Zakres stosowania: do aplikacji podświetlanych do kasetonów.

Folia na szyby one-way-vision (owv)

Folia samoprzylepna charakteryzująca się dużą przepuszczalnością światła zarówno do wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczenia. Posiada specjalne perforacje (dziurki). Nadrukowany na niej obraz jest widoczny, podczas gdy perforacja pozwala na swobodne przechodzenie światła. Wydruki są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne.

Zakres stosowania

  • witryny sklepowe
  • okna biurowe
  • szyby samochodów

Naklejki na samochody

Reklama wycinana

Wykonana z barwnej folii samoprzylepnej. Paleta barw jest definiowana wzornikiem folii obejmującym blisko 60 kolorów. Metoda ta ma zastosowanie głównie przy aplikacjach składających się z niewielu elementów oraz tam, gdzie nie będą wykorzystywane zdjęcia. Najczęściej na pojazdach umieszcza się logo, adres i dane kontaktowe oraz np. hasło reklamowe. Każdy z wyciętych elementów jest przyklejany osobno na powierzchnię samochodu. Rodzaj użytej folii jest dobrany do rodzaju nadwozia. Jeśli grafika jest umieszczona na płaskich powierzchniach pojazdu, stosujemy folie podstawowe, natomiast jeśli powierzchnia pod reklamą jest nierówna (np. błotniki czy przetłoczenia blach) stosowana jest folia do przetłoczeń, do wyklejania aplikacji na plandekach używamy folii banerowych. Ponadto na wybór materiału ma wpływ przewidywana długość ekspozycji reklamy oraz ilość środków przeznaczonych na jej wykonanie.

Reklama drukowana

Wykonana z folii samoprzylepnej zadrukowanej metodą solventową, gdzie atrament trwale wnika w strukturę nośnika. Druk solventowy jest odporny na warunki atmosferyczne i do pewnego stopnia wytrzymały pod kątem mechanicznego ścierania (myjnia samochodowa). Na ogół nie wymaga on dodatkowych zabezpieczeń, możliwe jest jednak ochronne zalaminowanie wydruku. Zaletą metody drukowanej jest nieograniczona przestrzeń barwna - tzw. druk pełnokolorowy. Stosujemy ją głównie w reklamach wykorzystujących zdjęcia lub elementy z płynnymi przejściami barw. Przy tego typu pracach na końcowy efekt bardzo duży ma wpływ jakość materiałów graficznych dostarczonych do druku. Szczegóły dotyczące przygotowania prac znajdują się na zakladce: Przygotowanie projektu, z reguły zdjęcia powinny charakteryzować się wysoką rozdzielczością, czyli co najmniej 150 dpi. Na życzenie klienta wykonujemy wydruki z mniejszych plików lub z grafik wektorowych. Zastosowanie reklamy drukowanej umożliwia częściowe lub całościowe oklejenie pojazdu.

Reklama na szybach

Wykonana ze specjalnej folii typu One Way Vision - samoprzylepnej, zadrukowanej metodą solventową, gdzie atrament trwale wnika w strukturę nośnika. Folia perforowana OWV pozwala na oglądanie nadrukowanego obrazu z zewnątrz, jednocześnie nie zmniejszając widoczności z wnętrza samochodu. Ten typ reklamy najczęsciej spotyka się na pojazdach komunikacji miejskiej. Przewagą folii OWV w stosunku do tradycyjnej metody wyklejanej jest możliwość umieszczenia reklamy na całej powierzchni szyb, podczas gdy w drugim przypadku należy pozostawić 70% powierzchni szyby niezaklejone, aby uniknąć problemów w czasie kontroli drogowej. Dodatkowo elementy naklejane pojedyńczo mogą być zaczepiane przez pracujące wycieraczki - dotyczy to tylnych szyb, lub przez uszczelki - w przypadku opuszczanych szyb bocznych.

Reklama na foliach magnetycznych

Wykonana na specjalnej na folii magnetycznej. Jest to elastyczny nośnik ze strukturą magnesu, wykonany w kilku grubościach - im grubszy tym większa jest siła przylegania do powierzchni metalowych. Umożliwia to bardzo łatwy montaż / demontaż reklamy. Folie magnetyczne sprawdzają się na płaskich powierzchniach (bez przetłoczeń). Istotna jestczystość podłoża - wolna od kurzu i piasku - aby zapewnić dobre trzymanie się nadwozia. Powierzchnię folii magnetycznej mozna wykleic foliami barwnymi lub wydrukiem samoprzylepnym.